Meditáció

Találkozás Guru Dev Singh-gel, a Sat Nam Rasayan Mesterével – interjú, magyar fordításban

Kérem, beszéljen a Sat Nam Rasayanról és arról a módról, ahogy a tudást átadták Önnek.

Amikor Yogi Bhajan a Sat Nam Rasayant tanította nekem, azt a hagyományos úton tette. Ez azt jelenti, hogy a mester megfigyel téged és úgy irányít, hogy magadtól juss el a felismerésig. Ezért van az, hogy nincs szóbeli átadás és nincs beavatás. Annak a csendnek a létrejöttét keressük, melyben lehetőséged nyílik arra, hogy egy eseményről közvetlen észlelésed legyen. Ez nekem Yogi Bhajannal több évembe került, mire eljött az a nap, amikor nem volt semmilyen kérdés, de nem volt semmilyen válasz sem. Ott voltunk ebben az állapotban, ahol megfigyeltük a tapasztalatot. Amikor a tapasztalat megtörtént, akkor rájött, hogy én felismertem a tapasztalatot és ezzel ez a fajta tanítás véget ért. Elkezdődött a tanításnak egy gyakorlatias útja. Például: „gyógyítsd meg ezt”, „oldd meg azt”. Néhány évbe telt mire integrálni tudtam azt, hogy a mély csend állapota hatással van az emberi szervezetre.

Mi a Sat Nam Rasayan és mi az Ön hozzájárulása a tanításokhoz?

Amikor eljutottam ahhoz a felismeréshez, a Sat Nam Rasayan tanítások lényegében kiteljesedtek. Az egyetlen dolgunk az volt, hogy elvezessük a tanulókat a gyakorlatok által a csend állapotába, hogy megértsék a csend hatását a működésünkre. Ezért nevezik angolul Projektív Meditatív Elmének. Amikor az elmének abban a meghatározott meditatív állapotában vagy, ahol integrálódsz, elmerülsz a rendszerben és változtatást hozol létre a figyelmeddel, akkor az hatással lesz a szervezetedre vagy a figyelmed tárgyára, ami lehet egy beteg ember. Az egyik legnagyobb csata, amit megvívtunk a Sat Nam Rasayanban, az volt, hogy legyen-e egy diagnózishoz használatos nyelvezetünk. Ha valakinek fáj a feje, azonnal valami rossz ételre vagy megfázásra gondolunk és már azonnal kondicionáljuk, befolyásoljuk magunkat a diagnózis által. Ennek nincs értelme a Sat Nam Rasayanban. Amit megfigyelsz, az annak a módja, ahogy a szervezeted hatást gyakorol rád, és a meditatív elmén keresztül lecsökkented azt az ellenállást, ami létrejött. Ezt az érzeteid által ismered fel, hiszen te hozod létre az érzeteidet. Ez olyan, mintha a magaddal való kapcsolatodat az érzeteiden keresztül fejeznéd ki. Amikor észreveszed azt, ahogy bármelyik érzeted beelőzi a szervezetedet és egy tendenciát hoz létre, akkor úgy tekintesz rá, mint egy ellenállásra. Ha képes vagy rá, hogy feloldd, akkor feloldod azt a körülményt, mely fenntartja a páciensben az intoleranciát, az ellenállást. Abban a pillanatban, amint a páciens toleránssá válik, meggyógyult. Ez a Sat Nam Rasayan.

A Sat Nam Rasayan miért nem olyan népszerű, mint más gyógyító technikák?

A hírnév nem nekem való. Azt kérdezed, vajon elég tanítványt neveltünk-e ki. Sohasem fókuszáltunk arra, hogy sok tanítványunk legyen. Amire összpontosítottunk az nem más, minthogy olyan embereket neveljünk ki, akik képesek arra, hogy továbbadják a tanításokat és ezzel egy időben képesek legyenek arra, hogy gyógyítsanak, segítsenek másokon és segítsenek a körülményeken. Nem törekszünk arra, hogy tanítványok tömegét hozzuk létre, mert annak nincs semmi értelme. Abban sem vagyunk érdekeltek, hogy oktatói tréningeket hozzunk létre. Ez nem érdekel minket. Minket csak az érdekel, hogy a lehető legmagasabb minőségen gyakorolják a Sat Nam Rasayant. Ha valaki úgy dönt, hogy tanítja, a kérdés az: Mivel járul hozzá a tanításokhoz azáltal, hogy tanít? Néhányan azzal jönnek, hogy „sok tanítványt tudok szerezni”. Ez nem érdekel minket. Ami érdekes, az az a tény, hogy hatással vagy a tanításokra azáltal, hogy tanítod őket. Mindvégig arra összpontosítottunk, hogy fenntartsuk, integráljuk és tisztábbá tegyük a tanításokat. Majdnem egyáltalán nem reklámozunk, a minimum szinten tartjuk a reklámot. Ahogy ezt az eseményt is. Nem hirdetjük ezt az eseményt. Bárki idejöhet. Csak be kell kopognia az ajtón. És ha az ajtó nem nyílik ki, akkor erősebben kell kopognod. Nincs gazdasági érdek. Nincs olyan igény, hogy létrehozzunk egy szektát vagy a követők egy csoportját. Ilyesmiben nem vagyunk érdekeltek. Ami számít az a tanításoknak a megnyilvánulása. És ha sikerül ezt megtennünk, akkor teljesítjük a célunkat.

Miért Önt választotta ki a mester a tanítások terjesztésére?

Nagyon bonyolult önmagadat egy különleges személyként elhelyezni. Én sohasem éreztem magamat egy különleges személynek. Azt kérdezed, miért engem választott ki a Mester. Úgy gondolom, egyszerűen elég engedelmes voltam. Ha azt mondta volna: „Tedd ezt”, én megtettem volna. Én mexikói vagyok és a mexikóiak mindig a nagyapát követik. Ez egy hagyomány. A Nagyapa a kifejeződése annak, amit meg kell valósítani. Nincs nagy különbség a Nagyapa és a Mester között. Hosszú időn át, bármikor arra kért, hogy megtegyek valamit, én megtettem. Az történt, hogy elkezdtem elcsendesedni és egy bizonyos szinten ez a csend nagyon stabillá vált. Amikor a csend stabillá vált és felismertem a transzcendenciáját, Ő ezt valamiképpen megérezte és visszaigazolta, hogy valóban abban az állapotban voltam. Ebben a pillanatban a tanítás véget ért. A világ összes kísértése abból ered, hogy megpróbálod az Egódat valahogy úgy elhelyezni, mint ami az istenek hírnöke, mint ami egy csatorna. De valójában, csak a csend egy állapota. A csendnek egy teljesen emberi állapota, nem emberfeletti. Teljesen emberi és ebből a korszakból való.

Mi a kapcsolat a Sat Nam Rasayan és a korszakok változása között, amit az emberiség épp megél?

A Sat Nam Rasayan jelensége nincs leválasztva a korszakok változásának folyamatáról. Meg kell szüntetnünk a szimbolikus folyamatot, a hiedelmek folyamatát és be kell lépnünk a tapasztalás és érzékelés folyamatába. Ez természetesen fog bekövetkezni, mert változás zajlik a Halak korszakából a Vízöntő korszakába. Vagy tudatosan tesszük ezt meg anélkül, hogy drámát csinálnánk belőle, vagy szenvedünk. Tehát a Sat Nam Rasayan a természetes előfutára annak a folyamatnak, ami globális szinten zajlik. Ez az emberi létezés megváltozása, a szimbolikus létezésből az észlelő létezésbe.

/2012. február 29. Rishikesh, India/

————————————————————————–

Kivételes lehetőség, hogy Magyarországon is lehetőség nyílik arra, hogy elmerülj a mély meditáció csendjében, gyógyulj és gyógyíts a Sat Nam Rasayan terében.

2 napos Sat Nam Rasayan GYAKORLÓ WORKSHOP FATEH SINGH-gel

2016. 04. 09-10. 09:00-17:00 (ebédszünettel)

Fateh Singh (Hamburg) a Sat Nam Rasayan® gyógyító meditációs módszer egyik legnagyobb tapasztalattal bíró oktatója, aki Guru Dev Singh európai Sat Nam Rasayan iskoláit irányítja.
A workshop nyílt szándéka, hogy feltérképezzük a magyarországi képzés elindításához szükséges érdeklődők számát.

KINEK AJÁNLOTT?

– a Shunia, a belső csend állapotát keresőknek.
– jógát, meditációt tanítoknak, gyakorlóknak
– különböző hagyományokból érkező egyéni és csoportot vezető terapeutáknak,
– masszőröknek, gyógyítóknak, csoportvezetőknek,

A workshopról, Guru Devről, a Sat Nam Rasayanról bővebben itt olvashatsz ››

Tapasztald meg, milyen autentikus kapcsolatokat kialakítani, emberekkel előítéletek nélkül találkozni és jelen lenni önmagad és a környezeted számára!
Szeretettel várunk ezen a csodálatos belső utazáson a Végtelen felé!

Nemzetközi ár: 100 EUR/nap
Kedvezményes részvételi hozzájárulás:
120 EUR/ 2 nap 65 EUR / 1 nap
Jelentkezés: március 31-ig. az előleg (10.000 Ft) befizetésével.

Korlátozott létszámban lehetőség van Fateh Singh-gel egyéni gyógyító kezelésre, numerológiai tanácsadásra is.
Hozzájárulás: 80 EUR.
Időpont egyeztetés miatt, írj mielőbb az info {kukac} shaktijoga.hu címre.

Hírdetés
Alapértelmezett

Vélemény, hozzászólás?

Adatok megadása vagy bejelentkezés valamelyik ikonnal:

WordPress.com Logo

Hozzászólhat a WordPress.com felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Facebook kép

Hozzászólhat a Facebook felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Kapcsolódás: %s