Guru HarGobind élete, a 6-os szám és a vibrálóan tiszta fényív arra inspirálnak és emlékeztetnek minket, hogy júniusban ne tévesszen meg a hezitálás, nehogy elmulasszuk a meditálást. Ugyanakkor a meditálás pillanatai legyenek mélyek, ne vezessenek hezitáláshoz.
A 6-os szám karmája magában foglalja a félelmet, a bizonytalanságot, a semmiségekért való harcot, a személyiség azonosítását az igazságtalansággal, a nehéz és mély csendet, a túl sok titkot, vagy éppen a túl sok beszédet és kiabálást.
A 6-os szám dharmája magában foglalja a tisztaságot, az éles tudatosságot, az igaz ügyért való kiállást, az igazságtalanság természetes érzékelését, a kivirágzást és a tudatos megválasztását annak a pillanatnak, amikor ajkunkat elhagyja a csatakiáltás.
A 6-os a teljes kivirágzás száma. Vannak virágok, amelyek télen nyílnak ki és vannak olyanok, amelyek nyáron.
A június adja meg nekünk az év legrövidebb és a leghosszabb napját (attól függően, hogy melyik féltekén vagyunk). Ezért ez egy csúcs és fordulópont is egyben. Már nem mehetünk tovább abban az irányban, amerre tartottunk és el kell tekernünk az élet kerekét önmaga irányába.
A szélsőséges napfény és hőség, vagy a hideg és sötét ellen bölcsen takarjuk be magunkat.
A félelem miatti fedezékbe vonulás karmikus és reaktív, viszont ha az intuitív megérzéseink alapján vonulunk fedezékbe, az dharmikus cselekvés. Ha hiányzik belőlünk a jelenlétünk érzete, akkor hamis dekorációval töltjük ki a teret. Amikor a fényívünk kivirágzik és élénk, akkor ez válik a dekorációnkká és hatékonyságunkká – egy olyan jelenlétté, amely megszólal.
Habár a fényív és a hatos részben a védelmünkről szól, ugyanakkor az önkifejeződéssel is kapcsolatban áll. Amikor megvan az életünkben a kegyelem érzése, akkor nem kell hezitálnunk, hogy előlépjünk és kitegyük magunkat az elemek játékának. A kegyelem az, amikor hittel támaszkodunk az intuitív tudatosságunk védelmére.
Ez egy jó hónap arra, hogy életet adj mindannak, amit teszel, mint ahogy a lélegzet ad életet a babának. Tágítsd ki a tüdődet, énekelj hangosan, táncolj a lényeged határain. A másik féltekén pedig lélegezz olyan halkan, hogy az eredményezzen egy hangos és hatásos jelenlétet.
Mivel a fényívnek két féltekéje van, mindkettőnek szüksége van a másik kiegyensúlyozására. Így júniusban a jelenlétünket teljesen belevetjük a jelenbe és kilépünk a világba, titokban megtartjuk azokat a pillanatokat, amelyekben visszatérhetünk önmagunkba, elcsendesedhetünk és engedjük, hogy a világosság felfedje önmagát.
Ez a fázis a Mul Mantrában a Nirbhao – a félelemnélküli. Az Istent úgy ismerjük, mint a félelem nélkülit, és a félelem nélkülit félve, nem kell félnünk semmitől. A fényív behangol minket a következő pillanat elkerülhetetlen kibontakozására. Ily módon a félelemnek nincs helye, mert helyettesítve van a tiszta tudatossággal.
Guru HarGobindot ártatlanul bebörtönözték, de ennek az elzártságnak a bensőségessége vezetett el a szabadulásához és sok más ártatlanul bebörtönözött elengedéséhez. Két kardot viselt (Miri és Piri), amelyek arra emlékeztették, hogy egyszerre szolgálja az anyagi és szellemi igazságot. Ő építette az Arany Templommal szemben az Akaal Takht-ot, az Isten trónját a Földön. A másik polaritás az Arany Templom, amely arra szolgál, hogy felemeljen minket a Maya gödréből. (A Harmandir Sahib volt a székhelye a spirituális hatalomnak, az Akaal Takht volt a székhelye a világi hatalomnak.).
SCS
Ha szeretnél többet megtudni erről a témáról, szeretettel várlak a soron következő 10 TEST, 11 GURU, 12 HÓNAP – 12 alkalmas kundalíni jóga és meditációs workshopon 2015.06.06-án a Shakti Jóga Stúdióban. Az egyes workshopok önálló egységet alkotnak így külön-külön is részt lehet venni rajtuk.